Nowe ścieżki rowerowe

Nowe ścieżki rowerowe? Mieleckie starostwo powiatowe już wkrótce podejmie próbę zrealizowania długo wyczekiwanych inwestycji drogowych w okolicach mieleckiej strefy przemysłowej. Być może już w 2014 roku dojdzie do przebudowy ulic Przemysłowej oraz Wojska Polskiego, powstać mają też nowe ścieżki rowerowe, których na tych odcinkach dróg bardzo brakuje.

 

przemyslowa - chodnik

Temat przebudowy tych newralgicznych odcinków został podjęty przez radnego powiatowego, Daniela Kozdębę, który jeszcze w październiku zgłosił konieczność podjęcia działań. Liczne sygnały zgłaszane przez mieleckich rowerzystów od dłuższego czasu przekonały mnie, że to bardzo istotna sprawa – mówi Kozdęba – omawiane ulice to najbardziej uczęszczane szlaki rowerowe w mieście, jednocześnie zupełnie nieprzystosowane do potrzeb cyklistów. Widać to na Przemysłowej, od bramy głównej do Kwiatkowskiego – po wąskim, zniszczonym asfaltowym fragmencie drogi przemieszcza się codziennie wielu rowerzystów. Ścieżki rowerowe mają powstać i na odcinku Wojska Polskiego do obwodnicy, po otwarciu obwodnicy byłby on dla rowerzystów niebezpieczny.– dodaje.przemyslowa - brama SSE

Odpowiedź ze strony starostwa okazała się być szybka i pozytywna. Starosta powiatowy Andrzej Chrabąszcz zapowiedział rozpoczęcie opracowania dokumentacji projektowej dla odcinka ulicy Przemysłowej na całej jej długości. W przypadku przebudowy Wojska Polskiego przy elektrociepłowni, prace mogą zostać ukończone nawet do połowy przyszłego roku. Nowa dokumentacja przebudowy ulicy Wojska Polskiego od siedziby ARP do nowej obwodnicy ma być opracowana jeszcze w tym roku. Część ze środków na remonty może zostać pozyskana ze środków zewnętrznych.

 wojska polskiego - parkingi wojska polskiego - do obwodnicy

sse sciezki rowerowe

Jeśli do inwestycji dojdzie, planowane ścieżki staną się ważnym uzupełnieniem sieci dróg rowerowych w mieście. Połączenie Kwiatkowskiego od ronda przy siedzibie ARP na Wojska Polskiego do bramy głównej SSE ułatwi poruszanie się rowerem w rejonie strefy. Obecnie bardzo dużo rowerzystów w tym miejscu korzysta z bardzo wąskiego i wiekowego chodnika. Inni ryzykują przejazd ulicą, która jest dość ruchliwa a ponadto przylegają do niej parkingi, co powoduje dodatkowe niebezpieczeństwa. Jeszcze bardziej niebezpieczny jest dla rowerzystów przejazd nowo wyremontowanym odcinkiem ulicy Wojska Polskiego w stronę obwodnicy. Brak tam nie tylko ścieżek, ale i oświetlenia ulicznego. Mamy nadzieję że projektanci postawią na pierwszym miejscu na bezpieczeństwo i komfort rowerzystów, których w Mielcu wciąż przybywa.

źródło: http://www.glos24.pl/wiadomosci/33383-starostwo-zbuduje-sciezki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.